Tõrva vald

Hummuli käsitööring

Tegutseb aastast 1991. Loojaks ja pikaaegseks juhendajaks oli Kersti Sirel, kelle kodus hakkas ring  koos käima, erinevaid tehnikaid õppima ja kauneid esemeid valmistama endale ja oma perele. Ring on koos käinud Hummuli koolimajas, lasteaia Sipsik ruumides, kortermajas sotsiaalkorteris ja hetkel asume endises Hummuli vallamajas. 

Oleme ,,Leader” toetuse abiga soetanud kiriteljed ja käärpuud, olemas on ka vanad maateljed. Viimati sai ring endale valla abiga tööstusliku õmblusmasina ja overlock masina, millest oli siiani suur puudus. 

Käsitöönaised said oma oskuste pagasit proovile panna õmblemise, tikkimise, kaaruspaela kudumise, vööde- ja sukapaelte põimimise läbi. Valminud on 12 komplekti riideid, mida lasteaed siiani kasutab. Oleme koostööd teinud Karula naisseltsiga, käinud neil külas, korraldanud ühist õpituba ja koos käinud Läänemaal käsitöö tegijatega kohtumas ja rahvusliku käsitööga tutvumas. Ka Hummuli looduspäevadel ja ,,Unustatud mõisate” külastusmängul oleme õpitubasid korraldanud. Meie põhisuund on praktilisus ja taaskasutus. Loome kauneid praktilisi esemeid enda kodu kaunistamiseks ja oma perele ja sugulastele kinkimiseks.

Täna juhendab ringi Külli Starke

Ring käib koos Hummuli külakeskuses kolmapäeviti kell 18.00 ja ootab uusi liikmeid. 

Tule julgelt kohale!