Tõrva vald

Selgunud on Tõrva valla kultuuripreemia ja kultuuri peapreemia laureaadid!

21. juuli õhtupoolikul toimunud Tõrva vallavolikogu esimehe Maido Ruusmanni ja vallavanema Helen Eliase vastuvõtul anti üle mitmeid kõrgeid tunnustusi, teiste seas ka Tõrva valla kultuuripreemiad.

Tõrva valla kultuuripreemia anti tänavu välja viiendat korda. Sel korral jagunes preemia kaheks: Tõrva valla kultuuri peapreemia ning kultuuripreemia uuele tulijale. Kultuuripreemia määratakse isikule või kollektiivile, kelle uus ettevõtmine või teos on märkimisväärselt rikastanud Tõrva valla kultuurielu ja kes paistab silma loominguliste tulemustega. Kultuuripreemia suurus on 500 eurot. Kultuuri peapreemia määratakse isikule või kollektiivile, kelle töö ja saavutused aastate jooksul on kaasa aidanud kultuuriväärtuste loomisele Tõrva vallas ja on tunnustuseks ning maine kujundajaks Tõrva vallale. Kultuuri peapreemia suurus on 1000 eurot.

Tõrva valla kultuuri peapreemia pälvis naisansambel Hermes, kultuuripreemia Maire Riit.

  • Naisansambel Hermes loodi juba aastal 1982. Tegemist on ansambliga, kes on aastate jooksul esinenud erinevatel üritustel, Mulgimaa laulupidudel, konkurssidel, festivalidel ja kontsertreisidel sõprusomavalitsustesse. Eelmisel aastal tähistati suurejoonelise kontserdiga oma 40 aastat kestnud tegevust. Naisansamblit juhtis pikka aega ka ise laule kirjutanud teenekas kultuurivedur Sven Malm, praegu juhib ansamblit Reet Koppel. Ansamblisse kuuluvad Leili Kuum, Liia Meltsas, Karin Kase, Merle Vatter, Riina Virks, Piret Karu, Kaia Kaldoja, ansambli staažikas kontsertmeister on Thea Leitmaa.
  • Maire Riit äratanud uinuvast faasist Hummuli kogukonnaelu ning toonud uut hingamist. Maire on multifunktsionaalne ning täidab korraga mitut ametikohta, kuid panustab palju aega vabatahtlikuna kogukonna eesmärkide nimel püüeldes. Nii aktiivset külaelu ning erinevate gruppide kaasamist pole seal kandidaadi esitaja sõnul aastaid olnud ning kultuuriüritustest on korraldatud midagi igale maitsele.
Kultuuripreemia laureaat Maire Riit. Foto: Paul Poderat.