Tõrva vald

Tõrva Muusikakool pidas õppeaasta avaaktuse uues asukohas – Tõrva kultuurimajas

Eile, 4. septembril toimus Tõrva Muusikakooli õppeaasta avaaktus uues asukohas – Männiku tänav 5 asuvas Tõrva kultuurimajas. Kohaletulnud lapsi ja lapsevanemaid oli aktusel nii palju, et kultuurimaja saal kippus väikeseks jääma ning mitmed huvilised kuulasid aktust koridoris.

Tõrva Muusikakool on tegutsenud 38 aastat Tõrva gümnaasiumis ning viimaks täitus muusikakogukonna suur unistus – võimalus tegutseda omaette majas. Tõrva Muusikakooli direktor Thea Leitmaa sõnas, et unistada tuleb hästi suurelt, siis unistused täituvad.

Tõrva vallavanem Helen Elias rääkis, et muutused on alguses rasked ning sisseelamine võtab aega. „Kui me üksteist toetame, oleme sõbralikud ja anname tagasisidet, kui me näeme midagi, mis võiks olla paremini, siis kindlasti saab Tõrva Muusikakool siin edukalt toimima.“ Aktusel tehti vallavara üleandmise-vastuvõtmise akt, milles soovitakse tulemuslikku koostööd muusikakooli, hoones tegutsevate ringide ja organisatsioonide ning Tõrva kunstistuudio vahel.

Muusikakooli kolimiseks korrastati kultuurimaja esimese korruse elektrisüsteemi, tehti värskendusremont tulevastes klassides ning vahetati lambid keskkonnasäästlikumate LED lampide vastu.

Tõrva Muusikakoolis õpib 81 õpilast, esimesse klassi astujaid oli sel korral 15.

Edukat õppeaastat Tõrva Muusikakoolile!