Esmaspäeval, 8. mail avati Tõrva Gümnaasiumi juures hinnatud viiuldaja ja Tõrva Muusikakooli asutajale Sulev Orgsele pühendatud bareljeef. Pidulikule tahvli avamisele järgnes mälestuskontsert kirik-kammersaalis, kus esinesid Tõrva Muusikakooli viiuliõpilased, Lembit ja Meelis Orgse ning nooremad Orgse perekonna muusikud.
Mälestustahvli idee pärineb Sulevi pojalt Olaf Orgselt, kes 2021. aasta detsembris pakkus idee välja sel ajal abivallavanema ametit pidanud Helen Eliasele. Nüüdne vallavanem Helen sõnas, et idee oli loomulikult koheselt tervitatav ning lõpptulemus kujunes igati väärikaks.
Avamisel sõna võtnud Sulevi poeg Lembit Orgse ütles, et Tõrva on üks õnnelik paik, kus imeline loodus kohtub pideva arenguga. „Tõrva tulija puutubki esimese asjana kokku ringristmikul oleva skulptuuriga ning kõnekäänd ütleb, et seal kus juba on, sinna tuleb juurde,” rääkis Lembit.
Idee autor Olaf Orgse sõnas, et mõte tekkis juba kolm aastat tagasi, kuid poolteist aastat hiljem jõudis paberile esimene eskiis koostöös skulptor Lembit Ontoniga.
„Inimnägu on ajas muutuv ja millisest eluperioodist võtta see kõige iseloomulikum nägu – lõpptulemus ei pruugi olla seda väärt. Nii pakkusin välja abstraktse lahenduse, mis on ajas muutumatu ehk viiuldaja käed, kuidas need mängu ajal asetatud on,” selgitas Onton bareljeefi sünnilugu.
Mälestustahvli õnnistas sisse õpetaja Arvo Lasting ning Sulev Orgset meenutasid Tõrva muusikakooli direktor Thea Leitmaa ja rahvamuusik Ants Taul.
Tõrva Muusikakooli avamine sai teoks tänu entusiastlike muusikute Aino ja Sulev Orgse elama asumisele Tõrva linna 1981. aastal. Sama aasta sügisel avati Tõrvas Valga Lastemuusikakooli filiaal. Iseseisev Tõrva Muusikakool avas uksed 1. septembril 1985. aastal Tõrva Keskkooli (praeguse Tõrva Gümnaasiumi) katuse all ja Aino Orgsest sai Tõrva Muusikakooli direktor.